Szoros meccsen nyert a Kaposvár

Az előzetes várakozásoknak megfelelő elánnak kezdtek a hazaiak, akik a mérkőzés első perceitől kezdve magukhoz vették a kezdeményezést. Az amerikai trió mindhárom tagja elkezdte a pontgyártást, Raivio 7, Wilson 5, míg az újonnan érkezett Fey 7 pontnál járt az első negyed végén. Fey első kosara egy hatalmas zsákolás volt, ami mondhatni stílusos bemutatkozás. Az első játékrész végére a Kaposvár 14 pontos előnyt szedett össze. Az állás 26-12.

A második negyedben állandósulni látszott a különbség. A pécsiek Ciric jó játéka ellenére csak az eredmény után futottak. Amikor felcsillant a remény a felzárkózásra, akkor a hazaiaktól érkezett a válasz, akik a PVSK lendületét igyekeztek csírájában elfojtani. Ennek köszönhetően a félidő végére csupán egy ponttal volt közelebb a Pécs, így 45-32-es állással mehettek az öltözőbe