A szív diadala Törökbálinton

Feszülten kezdődött a bronzcsata, az első tíz dobásból csak két hárompontos dobás ért célba. Előbb a vendégektől Beák Gábor, majd az MTK-tól Wehner Zoltán talált be. A negyed közepén a TF-nek sikerült előbb megnyugodnia, és pár perc alatt kilencpontos előnyre tett szert (7:16). Szarvas Gábor vette a hátára a hazaiakat, a veterán irányító lepattanót szedett, gólpasszt adott és dobott nyolc pontot is, így a negyed végére újra szoros lett a mérkőzés (17:19).

A második negyedet az MTK kezdte jobban, és át is vette a vezetést. Érdekes módon éppen egy MTK-időkérés után tért magához a TF. Debreceni Dániel és Marko Rakocsevics pontjaival újra a vendégek lógtak meg (28:33). A törökbálintiakat megint egy nagyöreg mentette meg, Bódi Ferenc pontjaival meg is fordították az eredményt, de a vendégek montenegrói centere sem állt le, így a TF vezetett a nagyszünetben (36:38).

A második félidő elején ugyan Bódi Ferenc egyenlíteni tudott, de a TF dominált, Tóth Szabolcs centermunkájával a vendégek vezettek (38:45). Az MTK futott az ellenfele után, és a hetedik percre sikerült is befogni őket (49:49). Sőt, Wehner Zoltán újabb hárompontosával már vezettek is. Szobi Dániel egy gól plusz büntetővel egyenlített, itt be is fagyott az eredmény a negyed végéig (52:52).

Az utolsó etap elején csak szemerkéltek a pontok. A TF előnyben volt, de az MTK Spirev Olivér irányításával kapaszkodott. Debreceni Dániel kipontozódása után viszont megint megvillant Szarvas Gábor (60:58). A TF-időkérés után egy zsákolással és egy trojkával újra a vendégek voltak előnyben. Azonban Wehner Zoltán szíve újra fontos pillanatban dobbant meg: három tripla és egy ziccer, egy perccel a vége előtt eldőlt a meccs (71:63).

MTK Törökbálint – TF-Budapest 73:64 (17:19, 19:19, 16:14, 19:12)

MTK: Bódi (19/6 pont), Wehner (17/15 pont), Szarvas (15/9 pont, 7 lepattanó), Spiriev (8 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz).

TF: M. Rakocsevics (16/3 pont, 9 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Beák (11/9 pont), Szobi (10/3 pont), Debreceni (10 pont).