Sima ASE továbbjutás

A mezőny utolsó két csapataként az Atomerőmű SE számára is eljött a kupában való debütálás ideje, ellenfélként pedig a Hepp kupa harmadik helyezettje, az MTK Törökbálint csapat várt rájuk. A hazaiaknál mindenki egészségesen várta a találkozót, míg a vendeknél a legnevesebb hiányzó a továbbra is bokasérüléséből lábadozó Körtélyesi Gergely volt.

MTK Törökbálint - Atomerőmű SE 68-102 (15-28,14-27,20-26,19-21)

Törökbálint, 300 néző

Vezette: Papp P. Jurák K. Válé F.

MTK Törökbálint: Spiriev 4, Szarvas 19/6, Wehner 15/9, Radovics 5, Bihari 8. Csere: Baross 6, Merza 8, Fülöp B. 3, Horváth -, Tóth R. -, Takács-Varga -, Fernengel -.

Atomerőmű SE: Williams 3, Levy 6, Vojvoda 13/3, Kámán 13/9, Tóth 8. Csere: Idlet 16, Kovács 12/6, Kerpel-Fronius 12/6, Eilingsfeld 13, Illés 4, Czinger 2.

A hazai gárda hozta el a labdát a feldobás után, ám az első kosár egy kijátszott, szép akció után Vojvoda révén született meg. Nem sokáig vezetett azonban az ASE, a rutinos Szarvas rögtön beszórt egy triplát, előnyhöz juttatva az övéit. Nem tűnt megilletődöttnek a Törökbálint, ám az is látszott, hogy az ASE nem akar a Sopron sorsára jutni, ezt pedig Tóth, Kámán és Williams is kosarakkal nyomatékosította. Hamar meglépett négy ponttal a vendég, ám Szarvas ismét beemelt egy triplát, egyre zárkóztatva csapatát. Ez ébresztőként hatott a piros-kékekre, akik a nagy ijedtségre tekintettel repesztettek egy 10-0-s etapot, melyet ismét Szarvas kosara zárt le. Az NB1-es múltjának megfelelően a megilletődöttség legkisebb jele nélkül játszó Szarvas volt a vezér, jórészt az ő szép megoldásainak köszönhetően tartotta magát 10 pont környékén a törökbálinti gárda az első negyedben. 15-28

A második negyedre mintha kissé harcosabban érkeztek volna vissza a hazaiak, több szép akciót is vezettek, amelyek után előbb Baross szórt be egy szép középtávolit, majd Spiriev állhatott a büntetővonalra, más kérdés, hogy onnan kettőből semmi lett a végeredmény. A védőoldalon is keményen odatették magukat, Vojvodáéknak minden egyed kosárért meg kellett küzdeniük, nem is nőtt úgy a differencia, mint az első negyedben. Aztán pályára került Kerpel-Fronius is, aki gyors egymásutánban beszórt két triplát a két sarokból, és máris egy híján húsz lett az előny. Sőt, Eilingsfeld, Vojvoda, majd Idlet találataival pillanatok alatt 25-re nőtt a fór. A legnagyobb különbség egyértelműen a sebességben volt, az ASE a kosarainak közel felét indításból szerezte. A félidőre megnyugtató előnyhöz jutott az NB1-es gárda, és gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást. 29-55

A második félidőben folytatódott az, amit a szünet előtt láthattunk. Támadott az ASE, számolatlanul szórták a kosarakat az atomvárosiak, akiknél Levy is aktivizálta magát. Tóth Ádám átzsákolta védőjét, Kovács Ákos pedig ördögi ügyességgel küldte el az őt őrző törökbálintit, majd szépen a helyére tette a ziccert. Ez utóbbi mintha ébresztőt fújt volna a túloldalon is, egyből láthattunk pár szép megoldást a hazaiaktól is. Wehner triplája, Baross támadólepattanóból elért duplája, vagy Szarvas palánkos dobása vastapsra ragadtatta a harminc pontos mínusz ellenére lelkes hazai publikumot. Meg is érdemelte a csapatuk, mert bár láthatóan fizikai sebességi fölényben volt az ellenfél, rendületlenül mentek előre, és igyekeztek szép perceket okozni a kilátogatóknak. A negyed végére azért még növelte egy kicsit az előny az ASE, elsősorban Kovács révén, aki jól játszott, így az utolsó bajnokin kisebb sérülést beszedő Zo Williams pihenhetett a következő bajnokira. 49-81

A zárófelvonásra a a paksiak két utánpótlás válogatott játékosa, Illés Máté és Czinger Zoltán is kezdőként futott ki, ekkor Kovács Ákos volt a csapat korelnöke, a maga 24 évével. Ez meg is látszott az összeszokottságok, érthetően nem olyan olajozottan folytak a támadások, mint amikor a válogatott játékosok és a légiósok voltak pályán. Meg is érezte a lehetőséget a Törökbálint, és elsősorban Wehner kosaraira építve elkezdte faragni a hátrányt. Összességében elmondható, hogy a lehetőségeihez mérten tisztességesen helyt állt a másodosztályú gárda a nevesebb ellenfelével szemben, az ASE pedig minden játékosának lehetőséget adva is simán jutott a következő körbe. A mérkőzésről mindet elmond, hogy a lefújás után vastapssal ünnepelték a játékosokat a nézők. 68-102