Rangadó Törökbálinton

Parázs mérkőzés vár az EKF-Eger-HÉSZ SE férfi kosárlabda csapatára, akik a rájátszás második körében a Nyugati csoportot megnyerő MTK csapatához utaznak.

Nehéz feladat előtt állnak az egri kosarasok, azonban nem lehetetlen sikert elérni az MTK otthonában. Ha visszaemlékszünk a tavalyi idegenbeli rangadóra egy nagyon izgalmas meccsen hosszabbításban tudott győzni Váczi Péter csapata Törökbálinton. Azóta a mérkőzés óta most találkozik a két együttes először. Az egriek az alapszakaszban a harmadik helyet szerezték meg, de gyorsan a rájátszás első derbijén felülmúlták a TF csapatát, akik az összesített tabellán szintén az EKF előtt állnak.

Az MTK ezzel ellentétben mindössze három vereséggel megnyerte a Nyugati csoportot, így jelenleg a második helyről várják a hevesi alakulatot. Ráadásul a törökbálintiak az előző fordulóban az idén igen csak felemás teljesítményt nyújtó, ám a Keleti negyedik helyen mégis a rájátszásba jutó Baja együttesét verték el idegenben. Mindenképpen extra teljesítményre lesz szüksége Krasznaiéknak, hiszen a csapat a legjobb négy közé vágyik, ehhez azonban a kötelező hazai győzelmek mellett idegenben is el kell hozni pár meccset.

Mindazonáltal érdemes azt is beleszámolni, hogy Keleten az első két helyezett Kecskemét és Salgótarján valószínűleg kevés legyőzőre fog találni, így szinte majdnem biztosan hozzá is adható már 2-2 vereség minden Nyugati csapat teljesítményéhez.

Váczi Péter nyilatkozata a mérkőzésről: - Sajnos nem zökkenőmentes a felkészülésünk az MTK ellen, hiszen Farkasinszki derékfájása kiújult, valamint Kováts is hagyott ki edzést betegség miatt, azonban utóbbi játékosomra minden bizonnyal számíthatok szombaton. Ettől függetlenül egész héten nagyon intenzíven készültünk a Törökbálint játékából. A múlt heti teljesítményünk reményt keltő volt, viszont nem engedhetünk meg olyan nagy hullámvölgyet, mint azon a találkozón volt. Tavaly drámai meccsen sikerült győznünk az MTK otthonában, idén is a siker a cél.