Négyből négy

A Kecskeméti Főiskola elleni hazai siker után négy győzelemmel, továbbra is veretlenül áll csapatunk a bajnokságban.

MTK Törökbálint – Kecskeméti Főiskola  105-73 (27-19, 26-22, 24-13, 28-19)

Törökbálint, Köztársaság tér, Bálint Márton Iskola sportcsarnoka, 200 néző

MTK Törökbálint: Szarvas Gábor (2 pont/9 gólpassz/0 lepattanó), Bihari Máté (6/4/4), Gorski Jaroslav (18/4/4), Kovács Attila (20/5/1), Horváth Csaba (20/0/3), Szabó Balázs (12/3/10), Laczka István (0/0/2), Merza Domonkos (5/0/1), Nedelcu Gergő (3/0/2), Baross Kristóf (6/2/10), Spiriev Olivér (9/6/2), Fülöp Botond (4/0/0). Vezetőedző: Molnár István, edző: Molnár Tamás.

Kecskeméti Főiskola: Pintér Dávid (5/2/3), Jakab Péter (30/0/0), Kiss Illés (9/3/1), Oláh Barnabás (0/3/3), Velkey János (15/3/4), Faragó Ede (14/1/0), Kis Sándor (0/1/0), Braun Bence (0/0/0), Gyurkovics Kristóf (0/0/0).

A tartalékos összeállításban játszó kecskeméti csapat ellen jól kezdett együttesünk és annak ellenére, hogy a védekezésünk helyenként szellős volt, öt perc után már tíz ponttal, 25-15-re vezettünk. A negyed második felében viszont lassan, körülményesen játszottunk, és alig esett kosár ezen időszak alatt (negyed vége 27-19).

Továbbra is lassan csordogált a találkozó, és hiányzott a lendület. A jelentős tudáskülönbség ellenére alig nőtt a különbség, és a jól küzdő és kitűnően dobó kecskeméti fiatalok remekül kihasználták a tálcán kínált lehetőségeket, jól tartották magukat. Tizenöt perc után csak hét, míg a félidőben tizenegy pont volt az előnyünk (53-41).

Fordulás után végre felpörgött a játékunk, és ez az eredményen is rögtön meglátszott, a harmadik negyed után már 23 ponttal vezettünk.

A záró etap elején megint stagnált a különbség (35 perc után 24 pont), majd a végén megint megrázták magukat játékosaink, és végül 32 pontos győzelmet könyvelhettünk el.

A mérkőzésen az óriási fizikális különbség révén a palánk alatt Horváth Csaba, Kovács Attila, Gorski Jaroslav és Szabó Balázs uralták a játékot, és ők négyen bizonyultak a legeredményesebbnek. Örömteli, hogy fiatal játékosaink is jól éltek a játéklehetőséggel, valamint hogy bokaszalag szakadása után Spiriev Olivér remek játékkal tért vissza.

Molnár István vezetőedző: Az első félidőben lassan, a  másodikban egy szerkezeti váltás után gyorsabban és hatékonyabban játszottunk.

*****

Az igencsak hektikusan alakuló U20-as mérkőzésen is nyertünk. Bár a elején szerzett kialakult húszpontos előnyt a negyedik negyed elejére hat pontra leadva sikerült ránk ijesztenie csapatunknak, a végén huszáros hajrát kivágva nagyarányú hazai győzelemmel zárult a találkozó.

MTK Törökbálint U20 – Kecskeméti Főiskola U20  92-67 (36-13, 18-24, 11-18, 27-12)

Molnár Tamás edző: Gratulálok a lendületes kezdéshez és a végjátékhoz! Sajnos a köztes időben nagyon hullámzott a csapat játéka, és sokáig nem volt, aki lendítsen a csapaton. Rengeteg az eladott labda még mindig. A győzelem fontos, ehhez gratulálok!