Négy között a Veszprém és az OSE

Az Oroszlány és a Veszprém már megváltotta jegyét az elődöntőkre, a két nyugati nagyágyú ráadásul egymással mérkőzik a döntőbe jutásért. A Törökbálint viszont nem adta ilyen könnyen magát hazai pályán, így ők készülhetnek a mindent eldöntő harmadik összecsapásra, csakúgy, mint a DEAC és a Vasas gárdái is, a hajdúságiak ugyanis nem tudták odahaza lezárni a párharcot.

MTK Törökbálint - Konecranes-Salgótarjáni KSE 89-84 (21-19, 24-24, 15-19, 29-22)

Nem bírtak egymással a felek Törökbálinton, a vezetés többször változott a mérkőzés folyamán, de a harmadik negyed közepétől úgy tűnt, a Salgótarján tartani tudja minimális előnyét a házigazdákkal szemben. 70-72-nél azonban megrázta magát a Jakab-Boinitzer-Bihari trió vezette MTK, és egy 6-0-s mini rohammal a maga javára fordította a találkozót, amit az utolsó percre sikerült tíz fölé tornászni, kiegyenlítve ezzel a párharcot.

A nógrádiaknál a kulcsemberek közül Schéda fogott ki gyengébb napot, de Madár, Sömenek, Helmeczi és Tutus tartották a lelket társaikban, és nem sok hiányzott hozzá, hogy már Törökbálinton kiharcolják az elődöntős szereplést. Jön a mindent eldöntő csata Salgótarjánban, ahol hiába nyert magabiztosan a hazai alakulat, a játékuk eléggé döcögött azon a mérkőzésen is.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.