NBI/B: Hihetetlen 4. negyed a Bonyhádtól

12 meccset rendeztek a hazai férfi B-csoportban, a Bonyhád Veszprémben győzött, a TF rangadót nyert a Salgótarján ellen, a MAFC 4/4-nél tart

SMAFC-NYME - MTK Törökbálint 79-81 (20-19, 23-13, 16-23, 20-26)

Az előző évadban hazai környezetben kapott óriási verést a törökbálintiaktól a soproni egyetemi együttes, amelyet fűtött a visszavágás vágya. Az első negyedben szinte végig váltva vezettek a csapatok. A vendégek Balogh Gergelyt nem tudták tartani, a soproni bedobó a negyed közepén egy 7-0-s rohamot vezényelt, ám a szakasz hajrájában Bódi Ferenc vezérletével feljöttek a vendégek.

A második szakasz elején Balogh pihent, ám a Gergőkkel, Gergelyekkel továbbra sem tudott mit kezdeni az MTK, Nagy és Karácsonyi villanásaival 7 ponttal ellépett a SMAFC. Sőt, a félidő hajrájában a támadásban megtorpanó törökbálintiak ellen Berneczei László majd Szlávik Mátyás is bevágott egy triplát, a hazai gárda szünetre 10 pont fölötti előnyt szerzett.

A második félidő elején ugyan Bódi és a fiatal Horváth Kristóf révén 2 triplát is bedobtak a vendégek, de a jól játszó SMAFC szinte minden támadását kosárral befejezve tartotta előnyét. A szakasz közepéhez közeledve Bíró Bence és Wehner Zoltán egy 7-0-s rohammal felhozta 5 pontra az MTK Törökbálintot. Érthető hazai időkérés után a negyed második felében tartotta pár pontos előnyét a SMAFC, bár Bódi triplájával egy ízben 2 pontra feljött a vendég csapat.

A negyedik negyed elején Bihari Máté és Bíró vezetésével valósággal állva hagyta a SMAFC-ot s egy huszáros 14-2-vel kezdve fordított az MTK. A SMAFC-ból Balogh ekkor ismét magára maradt, Török Balázs törte meg a hosszú hazai kosárcsendet. Kosár plusz büntetős játéka jel volt egy 7-0-s soproni rohamra, amellyel 1-re zárkóztak föl a hazaiak. A végjáték izgalmasan alakult, a büntetőket biztos kézzel értékesítő Wehner vezérletével a záró szakasz elején fordító vendégek végül megnyerték a színvonalas, fordulatos mérkőzést.

A SMAFC legjobbjai: Balogh G. (25/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Karácsonyi G. (16 pont, 5 lepattanó, 10 kiharcolt fault), Jávor 10/6 pont.

Az MTK legjobbjai: Bódi (19/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Wehner (17/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 10/10 büntető), Jakab (9/3 pont), Bíró B. (8 pont, 3/3 dupla, 2/2 büntető).