A harmadik hosszabbításban született döntés Törökbálinton

Ezekben a hetekben játsszák az igazán nagy meccseket a rájátszásban, hiszen a másodosztály legjobb négy csapata ütközik egymással. Az MTK és az Eger kezdte a sort, akik zavaros heteken vannak túl. Mindkét csapat a rájátszás első fordulójában meglepetésre kikapott, majd a másodikban javították a botlásukat. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, öt pontnál nem volt nagyobb a különbség. Inkább a törökbálintiaknak lett volna esélyük meglépni, mert az egriek faultproblémák miatt hamar elvesztették az egyik legjobbjukat, Zsemlye Sándort. A kényszerű csere azonban jót tett a vendégeknek, és két hasonló negyed után kisebb előnnyel mehettek pihenőre (38:42).

A nagyszünet után hamar megfordult az eredmény, és egy 16:2-es futással már a hazaiaknak állt a zászló (55:46). A harmadik negyedben annyira imponálóan játszottak Bódi Ferencék, hogy meggyőző előnnyel mehettek kisszünetre (63:51). Akár el is dönthették volna a mérkőzést, ám ehelyett hét percig nem találtak a gyűrűbe. A gyilkos egri védekezés mellett a támadások is pörögtek, Jakab Zsolt hárompontosával már a vendégek vezettek (63:66) három perccel a mérkőzés vége előtt. Éppen időben szedte össze magát az MTK, és Baross Kristóf kosarával sikerült hosszabbításra menteni a meccset (70:70).

A hosszabbításban Spiriev Olivér percei következtek. Hét pontjával az egyedüli pontszerzője volt a Törökbálintnak, de ez kevés lett volna az üdvösséghez, mert egy újabb Jakab Zsolt-triplával már az Eger volt újra előnyben (77:79). Már csak egy támadásra maradt idő, Baross Kristóf pedig megint megmentette mérkőzést (79:79). A második hosszabbításban már inkább Zsemlye Sándorék voltak előnyben, de az MTK-nak minden pontra volt válasza. Spiriev Olivér idegeivel sincsen gond, most ő mentette egálra a ragadót (87:87).

A csiki-csuki játék a harmadik hosszabbításban dőlt el. Zsemlye Sándor a mérkőzés elején még bosszankodhatott, hogy a korai faultjai miatt pihenőre kényszerül, de így neki maradt a legtöbb energiája a végjátékra. Kosaraival rendre előnybe került az Eger, és bár az MTK derekasan küzdött, Szarvas Gáborék a végére teljesen elkészültek az erejükkel. Az utolsó vendéggólra már nem érkezett válasz (93:95), így Váczi Péter gárdája maratoni küzdelem után fontos győzelmet aratott.

MTK Törökbálint – Eger 93:95 (19:21, 19:21, 25:9, 7:19, 9:9, 9:9, 6:8)

MTK: Bódi (22/3 pont, 7 lepattanó), Spiriev (17 pont, 9 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 11 gólpassz), Wehner (17/3 pont), Baross (13 pont, 9 lepattanó), Szarvas (11 pont, 5 gólpassz), Bihari (10 pont, 6 kiharcolt fault).

Eger: Zsemlye (24 pont, 12 lepattanó), Jakab (17/9 pont), Máté (16/3 pont).