Meglepetések fordulója

Meglepetésekkel tarkított fordulón van túl a honi másodosztály mezőnye, odahaza bukott a Salgótarján, a MAFC és a Törökbálint is, míg az Eger, Vásárhely, Baja, Bonyhád kvartett tovább menetel a B csoprotban.

MTK Törökbálint - Motax Concordia KC Pápa 87-90 (17-28, 19-15, 21-15, 22-19, 10-13)

Egyik legjobbja, Wehner Zoltán nélkül elvesztette veretlenségét a rutinos pápaiakkal szemben az MTK Törökbálint. Az elején 6-4-re még a hazaiak vezettek, ám utána Ács vezérletével egy 8-0-s futást bemutatva megugrottak a vendégek. Bihari Máté ekkor szinte egymaga próbálta versenyben tartani a hazai csapatot, ám a negyed végén Henrik vezérletével jött egy újabb pápai 8-0, így 10 pont fölötti vendég vezetéssel zárult az első negyed.

Bódi Ferenc vezérletével próbált kapaszkodni a hazai csapat, ám Kálmán László és Keresztes Rafael tett róla, hogy érdemben ne tudjon feljönni a Törökbálint. A félidő végén büntetőkkel 10-en belülre került a vendéglátó.

Szarvas sziporkáival indult a játék szünet után, ám Jarosevits kosaraival ismét 10 fölé nőtt a Pápa előnye. S ezt egészen a 30. percig tartotta. A negyed utolsó percében azonban 1-1 Bódi ls Fülöp tripla, valamint előbbinek egy duplája 8-0-s törökbálinti futást jelentett, amellyel a záró szakasz előtt 3-ra küzdötte fel magát a hazai együttes. A 33. percben Szarvas triplájával egalizáltak a hazaiak. Ez óriási lökést adott az MTK Törökbálintnak, amely szinte állva hagyta ellenfelét, 60-60 után egy 8-1-es rohamot bemutatva ellépett. A Pápa azonban nem tört meg, a Kálmán, Keresztes Jarosevits trió révén riválisa után eredt. A rendes játékidő Kálmán kosár plusz büntetős akciójával, s 77-77-es döntetlennel zárult.

A "túlórát" Kálmán vezérletével 7-0-lal indította a sokáig vezető, ám a partit vesztett helyzetből hosszabbításra mentő, így lélektani előnyben lévő Pápa. Szarvas két büntetővel és egy triplával visszahozta a hazai reményeket, ám a túlóra végjátékban rendre Kálmánnal szemben szabálytalankodtak a hazaiak, aki biztos kézzel értékesítette a büntetőket, így remek meccsen, hatalmas csatában a Pápa megfosztotta veretlenségétől a tartalékos törökbálintiakat.

MTK-Törökbálint: Bódi (25/6 pont, 5 lep., 6 ea.), Szarvas (22/12 p., 3 szerz. l., 4, ea.), Bihari (18 p., 10 lep., 4 gp.) , Fülöp (9/9 p.).

Pápa: Kálmán (28/3 p., 10 gp.), Henrik (17/12 p., 3-3 lep. és gp.), Ács (15 p., 3 lep.), Keresztes (14 p., 7 lep., 3 blokk), Jarosevits (14 p., 4 lep.).