A Kecskemét és a Bonyhád hátát nézi a mezőny

A Bonyhád veretlenül, a Kecskemét egy nyolcas győzelmi szériával tölti a Nyugati, ilettve a Keleti csoport élén az Újévet. Mögöttük alaposan felbolydult a mezőny, sok meglepetés történt az év végi fordulókban is. Lássuk az eredményeket!

Tehetséges Fiatalok-Budapest - MTK Törökbálint 82-81 (17-21, 32-20, 19-15, 14-25)

Remek, fordulatos, a végsőkig kiélezett mérkőzésen győzte le a Tehetséges Fiatalok az utóbbi időben - Likár Péter színre lépése óta - szinte szárnyaló alakulata a törökbálintiakat. A kiegyenlített első negyedet a vendégek nyerték, ám a másodikban a meccseiket inkább kőkemény, kellemestlen agresszív védekezésükkel nyerő kamaraerdei társaság egészen elképesztő hatékonyságú támadójátékot, dobóformát bemutatva jelents előnyre tettek szer Beákékt.

Térfélcsere után hiába próbált "kapaszkodni" a Törökbálint, ezúttal 15 ponton tartva ellenfelét növeli tudta előnyét Merim Mehmedovic csapata.

A záró szakaszban aztán hosszú hajrát nyitottak a vendégek, ám ezúttal sem Szarvasnak, sem Wehnernek nem ment igazán. Erejükre jellemző, hogy a Bódi-Bihari kettős jóvoltából így is volt esélyük a győzelemre, de végül remek meccsen minimális különbséggel de a triplákat 45%-kal "szóró" hazai csapat győzött.

Tehetséges Fiatalok: Beák (22/12 pont, 5 lepattanó), Likár (18 pont, 8-8 lepattanó és kiharcolt fault, 3 gólpassz), Katona (15/12 pont), Debreceni (14 pont, 7 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Szobi (10 pont, 5 gólpassz)

MTK Törökbálint: Bódi (30/3 pont, 6 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Bihari (21 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz), Szarvas (11/9 pont, 3 gólpassz).

MTK Törökbálint - Bajai Bácska FKE 92-73 (25-20, 31-14, 19-22, 17-17)

A sokkoló hazai veresége után az első negyedben még partiban volt a hazai csapattal a Baja. A második negyedben aztán beindult a törökbálinti támadó gépezet, igazi csapatjátékkal az ebben a szakaszban az ellenfélre vert 17 ponttal lényegében el is döntötte a meccset a hazai együttes. A bajaiakat dicsére, hogy volt tartásuk, a második félidőt megnyerték, ám ennek ellenére szünet után csak végig tisztes távolságból tudták követni a hazaiakat. Az Ágfalvi-Hosszú kettős 13 pontos "össztermése" valahol magyarázat a magabiztos hazai győzelemre.

Törökbálint: Szarvas (22/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Bihari (21 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Bódi (19/9 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Spiriev (13 pont, 6 gólpassz, 8 kiharcolt fault), Wehner (12/3 pont).

Baja: Mándity (19 pont, 8-8 lepattanó és kiharcolt fault, 2 blokk), Délity (17/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda).