Hengerelt a Törökbálint

Nincsen forduló meglepetés nélkül a felsőházban, de az igazi nagy durranás elmaradt. A DEAC és a Pápa csak ráijeszteni tudott a listavezetőkre, a TF zsinórban a negyedik meccsén menetel, a Törökbálint pedig tarolt.

Az első percekben még meghúzta az oroszlán bajszát a Kecskemét (5:9), de utána Wehner Zoltánék egy 14:0-s futással egyértelművé tették, hogy ki az erősebb (19:9). Nem maradt meg a tízpontos előny a negyed végére, pedig a hazaiak minden támadás végén büntetőzhettek. Spiriev Olivér ekkor már öt kiharcolt faultnál tartott. A két csapat közti különbséget jól jelzi, hogy az MTK kereken hatvan, Kovács Barnabásék pedig csak harminc százalékkal dobtak mezőnyből. Ez a továbbiakban sem változott, ráadásul az MTK a kihagyott dobásaiból több támadólepattanót szedett, mint vendégek védőt. Nem is csoda, hogy Bódi Ferencék a negyed közepére már húsz ponttal vezettek (38:18), majd a félidőre már majdnem megduplázták a Kecskemétet (53:27).

A harmadik negyedben már több mint harminc ponttal is vezetett a MTK (66:34), de Tóth Bence még képes volt picit faragni a hátrányból (76:48). Az utolsó etapot egy 12:2-es futással indították Szarvas Gáborék, a Kecskemétnek pedig nem maradt más, mint hogy örüljön, hogy negyven ponton belül végzett. A nyugati alapszakasz-bajnok talán visszanyerte régi formáját, de nem lesz könnyű dolga a következő fordulóban Egerben.

MTK Törökbálint – Mercedes-Benz 98:61 (23:16, 30:12, 23:21, 22:13)

MTK: Spiriev (23 pont, 11 kiharcolt fault), Szarvas (19/15 pont, 9 gólpassz), Wehner (18 pont), Bíró (12 pont), Bódi (11 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz).
Kecskemét: Kohári (16 pont), Tóth B. (13 pont, 7 kiharcolt fault), Jakab (10/6 pont).