Két félidő, két meccs

Az MTK Törökbálint látogatott a MAFC-hoz a Gabányiba, ahol ebben az évben eddig csak a kecskemétiek tudtak nyerni. Spiriev Olivér irányításával a vendégek kezdtek jobban. A MAFC statikusan játszott, míg az MTK dinamikus befutásokkal vagy betörésekkel könnyű kosarakat dobtak. Öt perc után sikerült a hazaiaknak átvenni az irányítást, és egy 13:3-as futással úgy nézett ki, hogy megnyugtató előnnyel zárják a negyedet (19:11). Egy perc volt hátra a játékrészből, időkérés után pedig Bíró Bence kihasználta a védők figyelmetlenségét, így hamar újra szoros lett a meccs (19:18). A második negyed közepéig egymás mellett haladtak a csapatok (30:29), ekkor azonban az MTK tudott robbantani. Tizenöt pontot dobtak válasz nélkül a törökbálintiak! A teljes csődtől két kosárral megmenekült a MAFC, így a szünetben még behozható előnyben voltak Szarvas Gáborék (34:44).

Alapos fejmosás után két triplával kezdték a második félidőt Vavra Andrásék, ezzel pedig el is kapták a fonalat. Öt perc alatt ledolgozták hátrányukat (49:49), az utolsó etapra pedig már kisebb előnyt is sikerült kiharcolni (60:58). Bihari Máté kipontozódásával megpecsételődött az MTK sorsa. Lakosa Zsolték védekezése mellett helyzete se nagyon akadt a törökbálintiaknak. A vendégek hat pontjával szemben Fodor Kristóf irányításával a MAFC huszonhármat termelt, így a végére – a valós játékképnél – nagyobb különbség lett a két csapat között.

MAFC – MTK Törökbálint 83:64 (19:18, 15:26, 26:14, 23:6)

MAFC: Fodor (21/3 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Lakosa (20/3 pont, 7 kiharcolt fault), Vavra (15/3 pont, 10 lepattanó), Fekete (14/12 pont, 8 lepattanó).

MTK: Bódi (16/9 pont, 7 lepattanó, 6 kiharcolt fault), Szarvas (16/12 pont, 6 gólpassz).