NB 1 B: Előny a Kecskemétnél

Miközben az alsóházban még  zajlanak a küzdelmek az NB I B-ben, addig "odafönt" már a helyosztókat játsszák a csapatok. A döntőben a veretlen Kecskemét jó kezdésére alapozva szerzett előnyt a Salgótarjánnal szemben, míg a Bonyhád Törökbálinton került egy lépéssel közelebb a bronzéremhez.

MTK Törökbálint - B-BETON Bonyhád 68-75 (18-19, 20-19, 16-24, 14-13)

Az első félidőben váltott vezetéssel végig fej-fej mellett haladt a két együttes. A második félidő elején, a 22. percben 42-42 után a bonyhádiak egy 13-4-es rohammal - amely közben Lukács, Faragó és Jilling is dobott egy-egy triplát - megugrottak. Igaz Wehner eredményessége révén még e negyedben visszaküzdötte magát 3 pontra a Törökbálint, ennél közelebb azonban - hiába küzdött óriásit s hozott izmos dupla-duplát Bihari - a záró szakaszban sem tudtak közelebb kerülni a hazaiak a több tapasztalt játékost felvonultató Bonyhádhoz, amely elvette a Törökbálint pályaelőnyét a két győzelemig tartó párharcban.

Törökbálint: Szarvas (18/12 pont, 5 gólpassz), Bihari (17/3 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz), Wehner (15/6 pont, 11 kiharcolt fault)

Bonyhád: Lukács (21/15 pont 4 lepattanó, 3 gólpassz), Faragó (16/3 pont, 7 lepattanó), Lőrincz (10/6 pont, 4 lepattanó), Jilling (9/3 pont), Tömösváry (6 pont,  7 lepattanó)