Nagy volt a túlerő, U23-as vereség

Megkezdődött az U23-as bajnokság 2012-13-as szezonja. A MAFC gárdáját fogadta U23-as csapatunk.

A MAFC csapatáról tudni kell, hogy a felnőtt NB1/B-s csapatuk meghatározó játékosaival álltak fel, köztük a tavalyi szezon „gólkirályával” Lakosával, és sok többéves NB1-es tapasztalattal rendelkező játékossal. Ezzel szemben a mi csapatunk nagy részét a junior keret (18 év alatti) játékosai alkották.

A mérkőzést a Fülöp-Vajda-Takács Varga-Merza- Horváth B. ötössel kezdtük. Az ellenfél rutinja és a mi bizonytalanságunk, dekoncentráltságunk miatt már az első negyed végére nagy hátrányba kerültünk. (10. perc: 10-30)

A második negyedben támadásban Fülöp Botondtól láthattunk ragyogó megoldásokat, de a védekezésünk továbbra is „szellős” maradt. (20. perc: 30-66)

A harmadik negyedben továbbra is Fülöp volt aktív, de Merzától és Vajdától is láthattunk szép dolgokat. ( 30. perc: 44- 87)

A negyedik negyedet sikerült döntetlenre hoznunk (13-13), amelyben mindenki játéklehetőséget kapott. Üde folt volt Tóth András, aki kadett kora ellenére a rendelkezésére álló pár perc alatt 5 ponttal terhelte a nála 5-6 évvel idősebb ellenfél kosarát. (Végeredmény: 57-100)

Szarvas Gábor: Junior csapatunk felkészülését remekül szolgálta ez a mérkőzés. A játékosainknak meg kell tanulniuk, hogy saját teljesítményüket nem szabad, hogy negatívan befolyásolja az ellenfél tudásszintje. Sőt, inkább még arra kell, hogy sarkalja őket, hogy amit tudnak, azt erős ellenfél ellen is megmutassák.