Nézők "vernek" játékost Törökbálinton

Az alábbiakban a Salgótarján illetékesének számos csúsztatást tartalmazó magyarázkodását olvashatják, amiért az ő szemszögükből vesztett állásnál (kicsit több, mint két perccel a vége előtt 5 pontos előnyünknél négy büntetőt dobhattunk volna, miután Hartvich torkon ragadta és fellökte Biharit; plusz mi támadhattunk volna, tehát praktikusan MEGNYERTÜK A MECCSET) a vendégcsapat edzője inkább feladta a mérkőzést.

Íme az SKSE írása: (a témával természetesen mi is foglalkozunk majd)

A(z) MTK-Törökbálint : Konecranes-Salgótarjáni KSE NB I/B osztályú bajnoki középszakasz mérkőzés 82 : 77-es állásnál, a mérkőzés vége előtt 2.5 perccel félbeszakadt! Nézzük a történéseket időrendi sorrendben. Biztosan lesznek olyanok akik ezt fordítva gondolják, vagy tökéletesen nem értenek vele egyet, de tény és egyben a történések előzménye, hogy a Törökbálint egyes játékosai a mérkőzés folyamán végig a sportszerűtlen viselkedés és a tudatos provokáció határán egyensúlyoztak. Majd eljött az a bizonyos negyedik negyed. Kb. 7.5 perc kvázi gond nélkül eltelt. Ha csak azt nem nevezzük problémának, hogy az állandósult 10-12 pontos hazai előnyt a(z) SKSE ledolgozta és nyílttá tette a végjátékot. Ekkor Hartvich Tamás, az SKSE csapatkapitánya személyi hibát vétett a törökbálinti Bihari Mátén. EZT A HIBÁT A JÁTÉKVEZETŐK ÉSZREVETTÉK ÉS LE IS FÚJTÁK!! Mellesleg ezzel a hibával Hartivch kipontozódott. Ez a hazaikak vehemens kosarasának nem volt elég, és sportolóhoz méltatlan módon, egyáltalán nem kosárlabda pályára való viselkedéssel kérte számon a szabálytalanságot az SKSE rutinos kapitányán. Viselkedése egyértelműen fenyegető volt, ezért Hartvich eltolta magáról megfeledkezett játékost. Ezek után tettlegességig fajult a vita, aminek eredménye a játékosok mérkőzésből való kizárása lett. Az eseményeket látva a NÉZŐTÉRRŐL két hölgy a pályára rohant, és megpróbálták bántalmazni a tarjáni kosarast. Szerencsére nem történt nagyobb baj, ami egyáltalán nem a helyi biztonsági erőknek, pontosabban azok hiányának köszönhető. Hazai és vendég játékosok közösen fékezték meg a harcias kedvű hölgyeket. Más sportágakban a játékvezetők a mérkőző felek veszélyeztetettsége miatt a játékot lefújhatják, vagy felfüggeszthetik, amíg a rend tökéletesen helyre nem áll. Ezt miért nem lehet alkalmazni a kosárlabdában? Hozzátesszük, a szerintünk kirívó rendezési hiányosságok miatt ez a mérkőzés ettől aponttól kezdve biztonságosan már nem volt befejezhető. Az incidens után kb. fél perccel valamennyire normalizálódott a helyzet és az SKSE csapata az oldalvonalnál megbeszélést tartott.