MK: Az ASE is ott van a legjobb 8 között

Törökbálint - Nem tudott meglepetést okozni a B csoportos MTK.

MTK Törökbálint - Atomerőmű SE 68-102 (15-28, 14-27, 20-26, 19-21)

Törökbálint, 350 néző

A feldobás előtt Spiriev Attila, az Elite Basket alapítója, az MTK Törökbálint ügyvezető igazgatója néhány mondatban kifejtette, mekkora öröm és megtiszteltetés, hogy a Nyugati-csoport listavezetője, a Hepp Kupa bronzérmese vendégül láthatja hazánk egyik élcsapatát a Magyar Kupában, a legjobb 16 között.

Alig maradt szabad ülőhely a Bálint Márton iskola sportcsarnokában, ezúttal is igazolódott, hogy a fővárosban és környékén van igény a magas szintű férfi kosárlabdára. A legalább harmincszor nagyobb költségvetés meglátszott a körülményeken, a magassági különbség pedig a pályán. Mindezek ellenére a hazaiak igyekeztek maximálisan kijátszani a támadóidőt, s zónavédekezésükkel távoli dobásokra kényszerítették a sérült Nick Williams és Körtélyesi Gergely nélkül játszó paksiakat, akik eleinte elég sokat hibáztak.

A Törökbálint rendkívül mozgékony játékkal próbálta megtalálni a rést az ASE védőfalán, dobóhelyzetekig el is jutott, viszont a paksiak szoros védekezéssel meghiúsították a próbálkozásokat. Az Atomerőmű jól használta ki a magassági fölényét, támadásban nagyon magasan jártatta a labdát, és ennek követésébe belefáradtak a törökbálintiak, a pontkülönbség ennek megfelelően folyamatosan nőtt, leginkább Kámán Tamás volt elemében (15-28 az első szünetben).

Bár a második negyedben is jól tartotta magát az MTK, az élvonalbeli vendégek több szépségdíjas támadást és vezettek, és húsz pont fölé növelték a különbséget. Fölényük technikai és fizikális téren is megmutatkozott (29-55 a félidőben). A rutinos Szarvas Gábor pontjaival araszolt előre a Törökbálint az újrakezdést követően, míg a vendégeket keresték a zsákolás lehetőségét, és amikor valaki egyedül maradt a palánk alatt, ki is használta a helyzetet. Harminc pont fölé nőtt a differencia, a hazaiak visszakapaszkodtak, de csak átmenetileg (a harmadik etap után 49-81).

A fiataloknak is lehetőséget adott az ASE vezetőedzője az utolsó felvonásban, ezt kihasználva a Törökbálint kifejezetten imponáló sorozatot produkált (10-3). A paksi cserék azonban gyorsan összekapták magukat, és Illés Máté büntetőivel elérték századik pontjukat is. Elismerve a Törökbálint lelkesedését, meg kell állapítanunk, hogy – a klasszikus kifejezéssel élve, és a valóságnak megfelelően – osztálykülönbség volt a csapatok között (a vége 68-102).

Molnár István, a Törökbálint edzője: Gratulálok a Paksnak, és sok sikert kívánok ellenfelünknek a folytatásra a kupában és a bajnokságban is. Újra bizonyosodott, hogy tizenöt-húsz kiló és tizenöt-húsz centi különbséget nem lehet ledolgozni. Teljesen más egy ilyen mérkőzés, mint egy B-csoportos találkozó. Nyilvánvaló, hogy valamilyen szinten helytálltunk, de látszott, hogy a Paks gyorsaságban, erőben más kategória.

Garcia Enrique Gutierrez, az ASE edzője: Óvatosak voltunk, hiszen a Sopron és a Jászberény is B-csoportos csapat ellen esett ki. Az eredménnyel elégedett vagyok, a mutatott teljesítményünkkel igazoltuk, hogy jobb csapat vagyunk. Szinte végig jól koncentráltunk, ezt nagyon fontosnak tartom. Jó munkát végeztünk.