Megpróbáltuk, nem sikerült

A bajnokság negyeddöntő párharcában 1-1-es állásnál a harmadik, döntő mérkőzést a kiírás furcsaságának következtében Salgótarjánban játszottuk, és megpróbáltuk megszakítani vendéglátóink egész idényen keresztül tartó hazai veretlenségi sorozatát. Becsülettel küzdött, hajtott, sőt sokszor jól is játszott csapatunk, de főként a rengeteg kimaradt dobás miatt nem sikerült győzni, így az 5-8. helyért folytatjuk a bajnokságot.

Konecranes-Salgótarjáni KSE - MTK Törökbálint  92-68 (19-17, 16-8, 29-16, 28-27)

Salgótarján Város Sportcsarnok, 400 néző

statisztikai lap

Nagyszerű érzés volt, hogy mintegy negyven szurkolónk vette a fáradtságot, és Salgótarjánba utazott, hogy segítse csapatunkat. Különössen jó volt látni, hogy köztük sok gyerek, talán jövőbeli kosaras is szívvel, lélekkel biztatta együttesünket. Köszönet érte!

Rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, alig másfél perc után 7-0-ra vezettek a hazaiak. De szépen felvették a ritmust a mieink, és szívós munkával csakhamar egy pont híján ledolgozták a hátrányt (9-8). Ekkor megint 5 salgótarjáni pont következett, de 18-17-nél újfent ott lihegtünk a hazaiak nyakában. A negyedet végül két pont hátránnyal zártuk (19-17).

A második negyed teljesen ambivalens volt. Remekül védekezett a csapat, maximális volt a küzdés, és a támadó oldalon is megvoltak a tiszta dobóhelyzetek - de egyszerűen nem ment be semmi. Már az első játékrészben sem sikerültek a tripla kísérletek, de akkor csak háromból nulla volt az arány, és a közeli, középtávoli kosarakkal és a kiharcolt büntetőkkel tudtunk versenyben maradni. A második negyedben viszont főként távolról próbálkoztunk - eredménytelenül. Pedig sorra sikerült kialakítani a jó helyzeteket, de 10 próbálkozásból egyetlen egyszer sem találtak be az általában kiválóan célzó dobóink. Ha csak három bemegy, egálból kezdjük a második félidőt, és akkor nyilván más a helyzet. De nem ment be három, sőt egy sem. Így hiába a kitűnő védekezés, amivel sikerült kordában tartani a salgótarjáni támadó gépezetet, a ponttermésünk igen csekélyre sikeredett, és 10 egységnyi hátrányunknál jött a nagyszünet (25-35).

Bizakodtunk, hogy a jó játékhoz a második félidő kezdetén megérkezik a jó dobóforma is... nem így lett. Rögtön az elején kimaradt két középtávoli kísérlet, a hazaiak viszont egy duplával és egy triplával nyitottak, sőt az egyetlen kosarunk mellett az első két perc 10 salgótarjáni pontot hozott (45-27). Ettől kezdve más csak futottunk az eredmény után - hiába. Ha végre betaláltunk, akkor rögtön meg is kaptuk a választ, és ha kimaradt a hazai dobás, akkor jó eséllyel leszedték a támadó lepattanót és abból szerzett pontokat a Salgótarján. A harmadik negyed végére gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (64-41).

Csapatunk dicséretére szóljon, hogy ezután is becsülettel küzdött, bár ekkor már egy-egy szituációban érezhető volt, hogy szertefoszlottak a továbbjutási álmok, és helyenként a szétesés jelei mutatkoztak. Az utolsó időszakban minden játékosunk pályára léphetett, és néhány szép megmozdulással hálálta meg a lehetőséget.

Hosszan lehetne arról írni, hogy mennyire igazságtalan az a kiírás, amiben az alapszakasz győzelem annyit sem ér, hogy egy párharc döntő mérkőzését hazai pályán játszhassuk, de nem érdemes ezt már taglalni. A csapat nagyon tisztességesen dolgozta végig az egész felkészülési és versenyszezont, és sok örömöt szerzett nekünk. Erre a találkozóra is maximálisan felkészítette Szarvas Gábor a játékosait, és magán a mérkőzésen is a legnagyobb részben megtett mindenki mindent a sikerért, de ez most nem a mi napunk volt. Sajnos a salgótarján centerevel ezúttal sem tudtunk sokat kezdeni, amit jól mutat a 46-28-as lepattanózási mutató. A távoli kísérleteink pedig a mérkőzésnek csak azon szakaszában mentek be, amikor már eldőlt a találkozó.

Fontos megjegyezni, hogy a Jakab László-Minár László-Bognár Tibor játékvezetői hármas végig maximálisan korrektül és összességében kitűnően vezette a mérkőzést.

A bajnokság folytatódik, csapatunk az 5-8. helyért játszik tovább. A következő ellenfél a Motax-Concordia KC Pápa lesz, az első találkozóra Pápán kerül sor. A pontos időpontot még nem tudjuk, amint meglesz az információ felkerül a honlapra.

Még egyszer köszönjük a szurkolóink támogatását, és kérjük, hogy a bajnokság hátralévő részében is segítsék a csapatunkat.

Megérdemlik!

Szarvas Gábor vezetőedző: Az első félidőben jól védekeztünk, de a dobásaink célt tévesztettek, így pengeélen táncoltunk a 10 pontos hátránnyal a szünet után. Fontos volt, hogy hogyan kezdjük a második félidőt, de a szervezetlen, egyénieskedő támadásainkat kontrollált játékkal megbüntette a hazai csapat és percek alatt 20 pont körülire nőtt a különbség. Ezután úgy éreztem, hogy beletörődtünk a vereségbe, fejben „túlélő” üzemmódba kapcsoltunk az utolsó 15 percre, ami miatt nagyon szomorú vagyok. Nem vagyunk elég erősek még ahhoz, hogy egy „do or die” meccset végig tudjunk koncentrálni és idegenben egy ilyen erősségű csapat ellen meg tudjunk nyerni. Gratulálok a Salgótarjánnak a továbbjutáshoz. Nagyon erős, bajnokesélyes csapatuk van. Nagy eredménynek tartom, hogy a második mérkőzésen hazai pályán le tudtuk őket győzni. Úgy érzem kemény, harcos, de sportszerű párharcot játszottunk egymással. Nagyon köszönjük a biztatást a minket elkísérő szurkolóknak.