Mínusz egy

Mínusz egy

Begyűjtöttük második vereségünket, a TF otthonában egyetlen ponttal kaptunk ki. Sajnos ki kell emelnünk a méltatlanul gyenge színvonalú játékvezetést, élén a hiperaktív Válé Flórián ténykedésével.

TF-Budapest - MTK Törökbálint  82-81 (17-21, 32-20, 19-15, 14-25)

Budapest, Sportmax Sportcentrum, 150 néző

statisztikai lap

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, előbb Bódi Ferenc, majd Bihari Máté csillogott-villogott (1-9). Aztán egy kicsit megakadtunk (6-9), de újabb négy pontot szereztünk. A TF egy 9-0-ás rohanással átvette a vezetést, majd folytatódott a hullámvasút, és mi szereztünk sorozatban hat pontot (15-19). A negyed végére maradt a négypontos előnyünk (17-21).

A második negyedben egy darabig tartottuk az előnyt (24-28), de utána egyenlített, majd 34-34 után elhúzott a TF (42-34). Náluk Likár Péter hatékonyan játszott, és a triplákat is remekül dobták. A mi védekezésünk pedig finoman szólva is szellős volt. Baross Kristóf szép megoldásával 44-41-re feljöttünk, de a félidőt öt hazai pont zárta, így nyolcpontos TF előnnyel mentek a csapatok az öltözőbe (49-41).

Fordulás után leginkább csak toltuk magunk előtt a hátrányt. Hol feljöttünk hat pontra, hol nőtt a különbség, de igazán közel egyszer sem kerültünk. Sőt, a negyed végén egy újabb TF triplával már-már vészesen nagyra nőtt a különbség (68-56).

Ráadásul egy újabb hazai hárompontos nyitotta a záró etapot, úgyhogy 15 pontot kellett megpróbálni ledolgozni. Megpróbáltuk - és majdnem sikerült. Bihari újabb kosarával, majd Szarvas Gábor két triplájával feljöttünk hét pontra (71-64). Aztán a hazaiak 79-66-os vezetésénél már szinte reménytelennek tűnt a küzdelem. De csapatunk nem adta fel, és óriási hajrába kezdett. A jól játszó Fülöp Botond középtávolijával indult a roham, aztán egyre-másra védekeztük ki a hazai támadásokat. És az utolsó perc kezdetekor Csempesz Balázs triplájával egyenlítettünk (79-79)! Sajnos a következő TF akciónál lemaradtunk a védekezésben, és Katona bevágott egy hárompontost. Bihari kiharcolt faultja után mindkét büntető értékesítésével egy pontra feljöttünk, sőt Fülöp remek védekezése után még labdánk is volt a győzelem megszerzésére, de sajnos nem sikerült élni a lehetőséggel, így maradt a számunkra mínusz egy pontos végeredmény (82-81).

Az dicséretes, hogy a végén nagyot küzdött a csapat, de sajnos a meccs nagy részében nem védekeztünk jól, és sokszor a támadás is döcögött. A hazaiak kiválóan dobták a hármasokat (20- kísérletükből 9 sikeres volt), és Likár is jószerivel dominált a palánk alatt. Nálunk Bódi Ferenc volt a legeredményesebb, 30 pontot szerzett, és Bihari Máté is újra a saját játéktudásának megfelelően, jól teljesített. Örömteli volt még Fülöp és Csempesz produkciója is, de sajnos összességében nem játszottunk jól.

A játékvezetésről hosszan lehetne írni, számtalan egyértelműen rossz ítélet született, ami sajnos elég sokszor a mérkőzés kimenetelét befolyásoló pillanatokban született. A vereség legfőbb okait persze elsősorban magunkban kell keresnünk, de amit Válé Flórián játékvezető a meccseinken most már évek óta produkál az több mint elgondolkodtató. De nem az ö számára, mert a legrosszabb, hogy ő meg van győződve arról, hogy remek teljesítményt nyújt, és úgy tűnik, hogy imád szerepelni, mert állandóan főszereplővé lép elő... Erre mondta Faragó Tamás, a vízilabdázás élő legendája, hogy a gyenge játékvezetővel az igazi baj az, hogy aktív...

Ezzel a szezon második bajnoki vereségét is elkönyveltük, és bár még mindig nem állunk rosszul (7-2), nagyon nehéz ellenfelek, a Baja és a Bonyhád ellen lesz a következő két bajnoki mérkőzésünk. Úgyhogy lesz min dolgozni!

Molnár István vezetőedző: Fegyelem és figyelem nélkül nincs kosárlabda. Így törvényszerű  volt, hogy  ezt a mérkőzést elvesztettük. Intő jel lehet ez a  jövőre  nézve. Igaz, most  is  voltak,  akik húzták a szekeret, de ez  csapatsport.