Kiváló ellenfelet vert az EKF hosszabbításban

Hosszabbításos egri győzelem született a Törökbálinton rendezett rangadón, szombaton este. Erdei Ádám keze fantasztikusan sült ezen a találkozón, az EKF irányítója gálázott, kifejezetten pontosan dobott és nem is vállalta túl magát. Kellett is a jó egyéni teljesítmény, hiszen Máté Balázsnak sérülés miatt továbbra is tartózkodnia kellett a játéktól, Krasznai Tibor pedig pusztán 16 percet játszhatott, mert hamar rásípolták a faultokat. Az EKF-EGER-HÉSZ jó védekezést produkált, mindezek ellenére tarthatatlan volt az Elite két kulcsembere: Hajmásy Péter 28, Bihari Máté 35 pontot hintett. A legnagyobb büszkeség az, hogy kiváló találkozón, egy nagyon jól játszó házigazdát sikerült legyűrnünk - értékelte a fontos, 99-96 arányú sikert Váczi Péter edző.

Az egriek remekül kezdtek, főként az első negyed második felében sikerült ellépniük a vendéglátóktól, és 24-16-ra nyerték az etapot. Félidőben 11 pont volt a két fél között (55-44). A harmadik szakasz elején elaludt az Eszterházy, hirtelen nagy nyomás nehezedett a csapatra és Kovátsék kisebb gödörbe kerültek, a játékrészt 21-12-re nyerte a Törökbálint és két pontra felkapaszkodott. Innen már a végjátékig fej-fej mellett meneteltek a csapatok, s a rendes játékidő végén 85-85-öt mutatott a tábla.

A hosszabbításba rakéta sebességgel érkezett az egri különítmény, és állva hagyta ellenfelét: 9 ponttal is vezettek már Váczi Péter és Széles-Kovács Gyula fiai. A ráadásban mindig kulcsfontosságú a jó start, s miután ez a mieinknek sikerült, Erdeiék – viszonylag gyorsan - meg is alapozták a végső győzelmet. Nagyon fontos diadalt aratott az egri főiskola együttese, nyilvánvaló, hogy a Törökbálint Salgótarjánban elért eredményéből nem lehetett kiindulni, s ezt Bihariék bizonyították is. Összetartó, egységesen fellépő, és kiválóan teljesítő csapatot múlt felül az Eger.

MTK Törökbálint - EKF-EGER-HÉSZ 96-99 (16-24, 28-31, 21-12, 20-18, H.: 11-14)
Egri pontszerzők:
Kezdők: Erdei 41/12, Zsemlye 14, Kováts 8, Krasznai 8/3, Szarvas 7/3.
Cserék: Klepej 16/9, Baumann 5/3, Farkasinszki, Szerdahelyi.

Az ellenfél legjobbjai: Bihari 35/3, Hajmásy 28/12, Szarvas 18/6.

Az eredmény alakulása: 10-13, 16-24 (1.), 36-35, 44-55 (2.), 58-60, 65-67 (3.), 76-77, 85-85 (4.), 96-99 (H).

Mestermérleg - Váczi Péter:
Nagyot játszottunk, ahogyan az ellenfelünk is. Magas színvonalú csatában, egy, a harmadik negyedben történt sajnálatos megingással együtt sikerült behúznunk egy fontos és komoly erőt adó győzelmet. Erdei Ádám klasszisteljesítményt nyújtott, a védelmünk is jól teljesített. Mindez kellett a jóleső sikerhez. Gratulálok a fiúknak, büszke vagyok erre az eredményre, főként azért, mert - ahogyan Baján is - egyedüliként nyertünk Törökbálinton, megszakítva a hazaiak már-már félelmetes sorozatát!