Kísért a törökvész

Nem a legjobb előjelekkel utazott a listavezető otthonába a Phoenix. Két alapember, Tóth Tamás és Réti András nélkül kellett felállnia, viszont ott volt a kezdőcsapatban az új „csodafegyver”, a 224 cm-es, Dalibor Micic.
Ennek ellenére nem sikerült meglepetést okozni, a hazaiak 33 pontos győzelmet szerezve hozták a papírformát.

MTK Törökbálint - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 101-68 (21-20, 25-13, 27-18, 28-17)

Az első negyed úgy indult, hogy akár meglepetés is születhet. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, szoros eredménnyel fejeződött be a játékrész. 21-20. Ezt követően belehúzott a Törökbálint, pillanatok alatt 12 pontot dobva elhúzott. Előnyét aztán a félidő végéig meg is tartotta. 46-33.

A szegény embert még az ág is húzza, Kóthay bokasérülést szenvedett, így a második félidőben az öltözőben maradt. A hazaiak ott folytatták, ahol nemrég abbahagyták, javarészt az történt a pályán amit ők akartak. Az utolsó tíz percben is folyamatosan növelték előnyüket és ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyerték meg a sportszerű találkozót.

Benőcs Tibor vezetőedző:Sajnos két alapemberünk, Tóth és Réti nem tudott eljönni a mérkőzésre, ráadásul a második negyedben megsérült Kóthay is és ezt egy nagyon jó csapat ellen nem bírtuk el. Küzdöttünk, de sajnos súlyos vereséget szenvedtünk. Micic ezúttal még nem tudott hozzátenni a játékunkhoz, csak egy edzésen vett részt. Az összeszokottság hiánya érződött a játékán. Bízom benne, hogy lassan belelendül.