A kilencedik győzelem

Gyaníthatóan győzelmi reményekkel várta a törökbálinti gárda a találkozót. A remény rövid úton ténnyé vált: harminc pont különbséggel nyert az MTK Törökbálint. Maradt a különverseny a Bonyháddal és a Bajával: tét a bajnoki cím!

A férfi kosárlabda NB I/B Nyugati-csoportjának 11. fordulójában: MTK Törökbálint - SzE Győri KC 85-55 (19-15, 22-9, 24-12, 20-19)

Az első hat pontot Bódi, az utolsó ötöt Jakab szerezte, így ha szoros negyedben is, de sikerült négy pont előnyt szerezni. 19-15

A tizennyolcadik percre már húsz egységnyire duzzadt a különbség, a csodás védekezésnek köszönhetően. A győriek eddig csak öt pontot értek el ebben a fertályban. 40-20.

A negyed végén kicsit faragtak a különbségből az egyetemiek, ám aligha lehet kérdéses a pontok sorsa az eddig látottak alapján. Jakab 12 pontnál, Bihari 5 lepattanónál, Spiriev 5 gólpassznál tartott ekkor. A szünetben 41-24

Szép, egyenletes játékot nyújt a csapat, amit mutat a fokozatosan emelkedő negyedenkénti pontszám is. Nem csapott át az előny önteltségbe, de hát, erre van ott az edző. Már hárman is átlépték a tízpontos határt. A lepattanók és az asszisztok is pregnáns különbséget sejtetnek. 65-36

Mindent elmond a mérkőzésről, hogy mindenki szóhoz jutott a nevezett keretből, és tízen értek el kosarat. Az MTK Törökbálint fokozatosan begyűrte ellenfelét és feladta a leckét a rivális-listavezető Bonyhádnak.
Jakab 18 pontot, Bihari kivételes dupláinak köszönhetően dupla-duplát ért el. Pontban és lepattanózásban is eljutott tízig. Spiriev 8 gólpasszig jutott, Bódi mindenben jó volt.
Harmincpontos különbséggel megszületett a kilencedik győzelem.