Kiküzdöttük!

Második bajnoki mérkőzésén is győzött csapatunk. Bár recsegett-ropogott a gépezet, a lényeg, hogy játékosaink kiküzdötték a sikert. Az U20-as meccs bemutató jellegű volt.

MTK Törökbálint – Nagykőrösi Sólymok  74-69 (19-16, 14-20, 21-20, 20-13)

Törökbálint, Köztársaság tér, Bálint Márton Iskola sportcsarnoka, 150 néző

MTK Törökbálint: Szarvas Gábor (20 pont/7 gólpassz/3 lepattanó), Bihari Máté (3/2/6), Gorszkij Jaroszlav (10/0/6), Kovács Attila (8/2/6), Horváth Csaba (21/2/6), Laczka István (8/1/2), Szabó Balázs (4/1/7). Vezetőedző: Molnár István, edző: Molnár Tamás.

Nagykőrösi Sólymok: Szögi Ádám (10/5/3), Lakosa Zsolt (18/4/3), Tóth Viktor (16/1/3), Dudás Tamás (6/0/8), Angyal Tamás (9/1/8), Mácsai Károly (1/0/4), Dézsi Rajmund (9/0/1), Kovács Bence (0/0/0). Vezetőedző: Lakosa Zsolt.

Fej-fej mellett haladt a két csapat, de inkább mi vezettünk egy-két ponttal. Elsősorban Horváth Csaba palánk alatti dominanciája segítette a mieinket. Az első negyedet három pont előnnyel zártuk (19-16).

Az első szünet után nem változott az alaphelyzet, egyik együttesnek sem sikerült komolyabb előnyre szert tenni. Továbbra is inkább nálunk volt az előny, köszönhetően például Laczka István kinti dobásainak. Sajnos az utolsó két percet igencsak elszúrtuk, és némi meglepetésre a Nagykőrös vonulhatott 3 pontos előnnyel a nagyszünetre az öltözőbe (33-36).

A második félidőben igyekezett nagyobb fokozatba kapcsolni a hazai gárda, de meglehetősen erőlködős, helyenként kapkodós volt a produkció. Némi ijedelmet keltett a lelkes szurkolótáborban, amikor a harmadik negyed végéhez közeledve hat ponttal a vendégek vezettek. Szerencsére Szarvas Gábornak helyén volt a szíve, és tripláival valamint gólpasszaival nagyban hozzájárult, hogy nem estünk szét. Az utolsó játékrészt két pontos hátránnyal kezdtük (54-56).

Azt nem lehet mondani, hogy ezután minden simán ment, de azért csakhamar átvettük a vezetést, és kialakult egy már-már megnyugtató 5-7 pontos különbség, amit a végéig sikerült is megtartani.

Ahogyan arra számítottunk is, cseppet sem volt könnyű mérkőzés. Részben azért, mert az ellenfél egy cseppet sem lebecsülendő együttes, de főleg azért, mert még jelentős összecsiszolódásra van szüksége csapatunknak. A legfontosabb természetesen, hogy győztünk.

Molnár István vezetőedző: A zongorát már cipeljük, néha még le is ejtjük, pedig hamarosan már játszani kellene rajta. Sokat kell még dolgoznunk, hogy igazi csapattá váljunk.

*****

Az U20-as csapatok mérkőzésén több klasszis különbség volt a felek között.

MTK Törökbálint U20 – Nagykőrösi Sólymok U20  133-33

Molnár Tamás edző: Tudtuk, hogy nem ez a csapat lesz a legerőssebb ellenfelünk, ezért gyakorlásra használtuk a meccset, ami jól sikerült. Harcos, motivált védekezésünkhöz végre tartozott sok-sok indítás is.