Kicsi hiányzott

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban decemberről elhalasztott mérkőzésen lépett pályára a Veszprémi ESC. A vendégek becsülettel küzdöttek, mégsem tudtak nyerni.

MTK-Veszprémi ESC  81:73 (21:23, 25:15,18:17, 17:18)

Törökbálint,  100 néző. V.: Makovszky, Kovács, Vida.

Törökbálint: Spiriev 6, Szarvas 13/9, Wehner 17, Radovics 3/3, Baross 12. Csere: Bihari 23, Merza 7, Fülöp. Edző: Molnár István.

VESC: Nagy 8, Oltárczy 16/6, Kováts 19/9, Horváth R. 8, Szabó 14. Csere: Czakó 8, Fehér, Sefcsik, Gáspár, Horváth O., Szél. Edző: Kovács Nándor. Kipontozódott: Baross 36., Horváth R. 38. perc.

Remekül kezdtek a vendégek, 7. perc, 6:16. A folytatásban figyelmetlenné vált a veszprémiek játéka, az ellenfél pedig kihasználta a lehetőséget és felzárkózott, 9. perc, 19:21. A második negyedben sem változott a játék képe, a VESC sok hibával játszott, a törökbálintiak pedig köszönték az alkalmat,  éltek vele. A lepattanók megszerzésében is szorgalmasabbak, erőszakosabbak voltak a házigazdák. A félidőben 46:38 volt az állás.

A hosszabb pihenőt követően összeszedettebbek voltak az egyetemisták. Kiegyensúlyozott képet mutatott a játék, a vendégek mindent elkövettek a felzárkózásért, de a vendéglátók  jól tartották magukat. Időnként hiába került közelebb riválisához a bakonyi alakulat, hét pontnál kisebb különbséget nem tudtak kialakítani. Az utolsó negyedben is igyekezett a VESC, akartak, mentek a játékosok, többre azonban nem futotta erejükből.

Az első félidő hibái megbosszulták magukat, de utána volt tartása a csapatnak, ami mindenképpen biztató a folytatás szempontjából.

Kovács Nándor: - Jól kezdtük a mérkőzést, majd rövidzárlatot követően nagy különbség alakult ki. Utána futottunk az eredmény után, de nem tudtunk bravúrt elérni.