Győri vereség Törökbálinton

A hétvégén felnőtt csapatunk a Nyugati Csoport egyik bajnok aspiránsához, az MTK Törökbálinthoz látogatott.

Kozma Tamás alakulata az első negyedben szorosan tartotta a lépést a házigazdával, ám a második negyedben állva hagyott minket ellenfelünk. Ennek eredményeként a nagyszünetre jelentős előnyre tettek szert.

A harmadik egységben fej-fej mellett haladtak a csapatok, és volt olyan időszak amikor megcsillanni látszott a remény a felzárkózásra, hiszen nyolc pontra zárkóztunk, ám néhány figyelmetlenség ismét ellenfelünk malmára hajtotta a vizet. A záró felvonásban ismét visszajöttünk egy alkalommal a mérkőzésbe, ám a hazai időkérés után ismét megszilárdította előnyét a vendéglátónk.

A mérkőzésen meghatározó játékosainknak ezen az estén nem sikerült mindenkinek a saját átlagukat meghozni, viszont fiataljaink egyre szebben és eredményesebben teljesítettek. Ezt az agilitás kell átmentenünk a következő fordulóra amikor Sopronban lép pályára alakulatunk.

MTK Törökbálint - GYŐR-SZOL - Széchenyi Egyetem  87-67 (17-15, 24-9, 19-22, 27-21)
Törökbálint 150 néző
vez: Minár László, Gaál István és Sértő Róbert

Kozma Tamás: "Küzdöttünk, küzdöttünk, de jó teljesítmény csak a cseresorunk tudott felmutatni, ami egy ilyen erős ellenféllel szemben nem elég a győzelemhez. Az egy negyednyi jelentős különbséget nem tudtuk ledolgozni a második félidőben. A nagyobb sebesség sok pontatlan megoldást hozott a játékunkba,és a játékvezetői ítéletekbe is."

*****

U23-as csapatunk igazi parázs csatát vívott. Hatalmas akarás, óriási emóciók jellemezték a mérkőzést, ahol mindenki bizonyította, hogy miért tagjai csapatunknak. Külön öröm, a győzelem mellett,  hogy komolyabban egyik csapatból sem sérült meg senki a játékvezetők kezéből teljesen kicsúszó mérkőzésen.

MTK Törökbálint U23 - GYŐR-SZOL - Széchenyi Egyetem U23  86-98 (27-18, 17-23, 25-35, 17-22)