Győr SzE: A felnőtteknél és az U21-ben is hazai győzelem

Szombaton nem sikerült a bravúr. Ezen az estén támadásban semmi sem jött össze, így nem tudtuk megnehezíteni a listavezető dolgát Törökbálinton.

Pedig az első negyedben nagyon szépen és kontroláltan indult a mérkőzés, a csapatok fej-fej mellett haladtak. Sajnos a mérkőzés második percében Káli Szabolcs súlyosnak tűnő váll sérülést szenvedett, egy ártatlan szituációban ütközött, így őt közel egy hónapra nélkülözni lesz kénytelen a csapat. A második egység közepétől ellenfelünk folyamatosan elhúzott tőlünk, így Molnár István tanítványainak csak néhány fellángolásra futotta az egyre magabiztosabb házigazda ellen.

Törökbálinton Papp Balázson kívül senki nem tudott igazán hozzátenni a mérkőzéshez. Van ilyen is amikor így sikerül, tanulnunk kell a hibáinkból és mennünk kell tovább a megkezdett úton. Örömhír viszont, hogy a mérkőzésen a fiatal Horváth Ádám is bemutatkozott a felnőtt mezőnyben.

MTK Törökbálint - Széchenyi Egyetem Győri KC  85-55 (19-15, 22-9, 24-12, 20-19)

Törökbálint, 200 néző
vez: Csabai-Kaskötő Brigitta, Bagi Iván, Goda László

Molnár István: "Az első negyed után megijedtünk az ellenféltől igazán nem is értem, hogy miért. Támadásban nagyon pontatlanul játszottunk. Olyan helyzeteket nem vállaltunk el, amit az előző két mérkőzésen bátran megoldottunk. A csoport legjobb csapatától kaptunk ki, ami jó tanulság számunkra. Készülünk a soproni és az utána lévő nyolc hazai mérkőzésre. Ezt a mérkőzést pedig el kell felejteni."

A felnőtt összecsapás után U21-es csapatunk lépett pályára. Fiataljaink az első negyed bizonytalansága után átvették a vezetést, ám ezzel el is fáradtunk és így vereséggel zártuk a találkozót.

MTK Törökbálint - Széchenyi Egyetem Győri KC  83-66 (18-10, 18-20, 21-19, 26-17)

Csaplár-Nagy Ervin: "Az első negyedben az öltözőben maradtunk. Erdész Dávid jó betöréseivel tartottuk magunkat. A dobásaink pontatlanok voltak, ami sajnos az egész mérkőzésen így is maradt. A második negyedben összekaptuk magunkat és az MTK után eredtünk, ezt a negyedet sikerült megnyerni. Több edzői utasítást nem tudtunk megvalósítani, ezeket sokat kellene gyakorolni. Hiányzott a belső centerjáték ami nélkül nehéz a kosárlabdát játszani. Gratulálnom kell az első u21-es mérkőzését játszó Fazekas Péternek, aki a legtöbb pontig jutott és a csapat húzóembere volt. van der Meer Lóránd is remek teljesítmény nyújtott neki szintén jár a gratuláció. Sok tanulságot vontam le én is az eddigi mérkőzésekből.....amik most már folyamatos problémát jelentenek..."