Férfi Hepp Kupa: Kecskemét - esélyeshez méltó magabiztosság

Törökbálintra utazhat a Paks a Magyar Kupában

A várakozásnak megfelelően biztosan nyert a Kecskemét a MAFC ellen a férfi Hepp Kupa döntőjében.
A jóval erősebb játékoskerettel rendelkező kecskemétiek rajt-cél győzelmet arattak. A MAFC egy pillanatra sem adta fel, nem adta olcsón a bőrét, s egyes időszakokban - mint például a második negyedben - felnőttek a feladathoz, egyenrangú ellenfelei tudtak lenni a kecskeméti csapatnak. Ezzel együtt Sztojan Ivkovics a válogatottakkal felálló együttesének magabiztos győzelmét a egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni a MAFC, ám Sabáli Balázs és csapata büszke lehet a Hepp Kupa négyes döntőjében - mind az elődöntőben, mind pedig a fináléban nyújtott teljesítményére.

A Magyar Kupában a MAFC a Sopronnal, a Kecskemét pedig a Jászberénnyel játszik a 8 közé jutásért.

KTE Duna Aszfalt - MAFC 81-53 (20-11, 19-16, 21-12, 21-14)
KTE Duna Aszfalt: Wittmann 17/6, Mészáros 10/6, Pongó Ma. 6, Dénes 2, Bencze 8, Karahodzics 18, Pongó Má. 9/3, Hegedűs 7/6, Pavlovics 1, Gruda 1, Kohári 2, Kovács B. -.

Nem tudta kiheverni a házigazda Győr a tegnapi MAFC-tól elszenvedett vereséget s a bronzmérkőzésen is simán kikapott a Hepp-kupában. A hatalmas dobópárbajjal kezdődő mérkőzésen végig az elődöntők után talán érthetően kevésbé csalódott MTK-Törökbálint akarata érvényesült, amely fokozatosan növelve előnyét, igen jó dobóteljesítményt nyújtó s csapata játékát remekül szervező Szarvas vezérletével a vártnál jóval nagyobb különbségű sikerrel szerezte meg a bronzérmet a Hepp-kupában. Az MTK-Törökbálint e sikerének köszönhetően az Atomerőmű SE gárdáját fogadhatja a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

MTK Törökbálint - Győr-SZOL-SZESE 102-81 (34-26, 26-19, 28-21, 14-15)
MTK: Merza 12/6, Fernengel -, Tóth R. -, Horváth B. -, Takács-Varga -, Baross 14, Radovics 11/3, Szarvas 27/21, Wehner 14/6, Spiriev 10, Fülöp 14.
Győr: Csiszár -, Geszler -, Neumann -, Péterfai 9, Papp 19/6, Palavics -, Daru 4, Pankár 28/21, Hegedűs 12, Baruta 2, Drevenka -, Horváth G. 7/3.

A Négyes Döntő legsportszerűbb csapata a Győr, a Legértékesebb Játékosa pedig Wittmann Krisztián lett.