Európa-kupa - selejtező visszavágók

A múlt héten a selejtezők első összecsapásaira került sor az Európa-kupában, akkor különösebb meglepetés nélkül zajlottak le a mérkőzések.
Kedden hat párharcra került sor, a győztesek az Európa-kupa csoportkörébe jutottak, míg a vesztesek a harmadik számú kupában, az EuroChallenge-ben folytathatják.

Az Azovmash, a Szentpétervár, a Cedevita és a Gran Canaria továbbjutása nem okozott nagy meglepetést, a Le Mans viszont igen nehezen lépett túl török ellenfelén. A selejtező legnagyobb meglepetését azonban kétségkívül a Besiktas kiesése jelentette. A Deron Williamset is a soraiban tudó törökök a belga Dexia Mons-Hainaut ellen búcsúztak az Európa-kupától.

A múlt szerdán lejátszott „odavágón” csaknem meglepetés született, ám a tetemes előnyét elherdáló oroszok végül behúztak a kötelezőt. Az abszolút újonc ciprusi gárda a 15. percig csak 4-5 pontos hátrányban volt, de Jure Zdovc csapata ezúttal biztosra ment. A félidőben 49-36-ra vezettek és ezúttal nem adtak esélyt a nigériai center, Okafor által húzott Ethának. A harmadik játékrészben már húsz pont fölé tudták növelni előnyüket, amivel végleg el is döntötték a továbbjutás sorsát. A ciprusiak még egy utolsó rohammal próbálkoztak, de a parádés napot kifogó Patrick Beverley vezette hazaiak simán harcolták ki a továbbjutást.

Szentpétervár: Beverley (26/6 pont, 5 labdaszerzés), Likhodey (15/9 pont), Halperin (14/3 pont, 7 assziszt), Mavrokefalidis (10 pont,