B csoport - 5. forduló

Nyugaton a sírból mentette hosszabbításra és nyerte meg a SMAFC elleni megyei rangadót a Győr. A Bonyhád, ha nem is könnyen, de "rutinból" hozta a kötelezőt Pasaréten. Kiütéses győzelemmel menekül az alsóházból a MAFC, Veszprémben viszont valami nagyon nem stimmel. A TF ellen alaposan megizzadt, de újabb szoros csatában megőrizte veretlenségét a Törökbálint.

TF-Budapest - MTK Törökbálint 84-86 (19-26, 15-18, 27-23, 23-19)

Az első negyed közepén bemutatott 7-0-s futás révén simán vezetett a nyitó szakasz után az MTK. A TF a második negyed elején egy 6-0-s rohammal egy pontra jött fel, majd a negyed közepén Beák triplájával egyenlített is. A félidő hajrája egyértelműen a Törökbálint csapatáé volt, 28-28 után új erőre kapott a veretlen vendégcsapat és egy 9-0-s szakaszt elővezetve megnyugtató előnyt szerzett a nagyszünetig. Beák vezetésével triplaesőt zúdított a Törökbálintra a TF a második félidő elején, s egy pontra fel is jöttek a vendégekre a harmadik negyed közepén. Izgalmas üldözőversenyt hozott a befejező 15 perc. Volt, hogy 8 ponttal is "ment" a Szarvas és Bihari vezette Törökbálint, ám 76-68-as vendég vezetés után 78-77-re küzdötte fel magát a TF. A kritikus helyzetekben valaki mindig "villant" a rutinosabb vendégeknél, akik remek meccsen őrizték meg veretlenségüket.

TF: Beák (27/9 pont, 3 szerzett labda), Béres (16 pont), Szobi (15/6 pont, 5 szerzett labda, 6 gólpassz)

Törökbálint: Szarvas (25/6 pont,5 eladott labda, 4 gólpassz), Bihari (22 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Wehner (19/6 pont), Merza (10/6 pont, 5 lepattanó)