B csoport - 17. forduló

Keleten eldőltek a fontosabb kérdések, a csoportot a Kecskemét nyerte, a Salgótarján már biztos második, a felsőházba jutott négyest pedig az Eger és a Baja gárdái teszik teljessé.

Nyugaton ezzel szemben még egy hely kiadó, a hétvégén a Törökbálint nagy lépést tett a Bonyhád legyőzésével, hogy megnyerje a ”régiót”, de a verseny még nem lefutott, a tolnaiakon kívül a TF is beleszólhat a végső sorrendbe. A negyedik pozícióra már csak két együttes esélyes, a MAFC és a Honvéd, a dolog pikantériája, hogy a záró fordulóban pont egymás ellen játszanak.

MTK Törökbálint - B-BETON Bonyhád 92-86 (17-22, 21-19, 33-16, 21-29)

A várakozásnak megfelelően igazi derbi lett a nyugati csoport csúcsrangadója, tele izgalommal, feszültséggel, fordulattal. A vendég Bonyhád kezdett jobban, nyugodtabban, 4-0-ra, majd 9-3-ra, majd 13-5-re is vezettek az ekkor Faragó Péter vezette vendégek. Wehner Zoltán kosarai kezdték felrázni a hazaiakat, a fiatal Fülöp Botond is bátran, ügyesen kosarazott. A negyed közepén 2 pontra feljöttek a hazaiak, ám az etap hajrája Tömösváry Máté eredményessége révén a vendégeké volt.

A második periódust 7-0-lal kezdve gyorsan átvette a vezetést a hazai együttes, ezt követően azonban Tömösváry vállaira vette a Bonyhádot és a kosárszerzés minden típusát bemutatva a szakasz közepén egy 13-4-es vezényelt övéinek. A hazaiak Szarvas Gábor, majd Wehner triplájával kapaszkodtak, de szünetben 41-38-ra a vendégek vezettek.

A második szakasz ugyan Jilling László kosarával kezdődött, ám ezt követően Radovics Richárd zsinórban 7 pontot szerzett, majd Spiriev Olivér ügyes s ponterős játékával szűk előnyt állandósítottak a házigazdák. Faragó hármasával 54-52-re feljött a Bonyhád, majd nem sokkal később a 27. percben "elszakadt a cérna" a vendégeknél, vélt vagy valós sérelmek miatt Spiriev kosara után – amelynél Faragót látták szabálytalannak a játékvezetők, a vétkes és Panta István is technikait kapott. Spiriev a bónuszt, Szarvas pedig a technikaikért járó 4 büntetőt dobta be. Összességében 54-52 után egy 12-0-s rohamot mutatott be az MTK - köszönhetően részben annak, hogy a vendégek játékosai elvesztették a fejüket, így a negyed megnyugtatónak mondható, 14 pontos hazai vezetéssel zárult.

Bár a záró szakasz Szarvas újabb hármasával kezdődött, nem tört meg a Bonyhád, 74-57-es hazai vezetés után Lőrincz Viktor és Lukács Attila kosaraival egy 9-0-s futással 10 ponton belülre kerültek. Wehner újabb triplája és Spiriev kosara után újult erővel kezdte üldözni riválisát a vendég együttes. Jilling vezetésével előbb 5 pontra zárkózott fel a Bonyhád, majd Tömösváry büntetői után Spiriev és Wehner kosarára Lukács két triplával felelt. A második után az utolsó perc elején 87-86-ra jöttek föl a vendégek, az izgalom a tetőfokára hágott. A végjátékot Szarvas higgadtsága és rutinja döntötte el a hazai csapat javára.

Törökbálint: Szarvas (22/12 pont), Spiriev (20 pont 6 gólpassz, 3 eladott labda), Radovics (19/6 pont, 5 lepattanó), Wehner (14/6 pont, 7 lepattanó), Bihari (12 pont, 4 lepattanó)

Bonyhád: Tömösváry (21/3 pont), Panta (13/3pont, 11 lepattanó), Lukács (12/6 pont, 3 gólpassz), Faragó (10/6 pont), Lőrincz (10/3 pont 4 lepattanó)