B csoport - 1. forduló

Nem volt jó ómen otthon kezdeni az NB 1/B 2012/13-as szezonját, ugyanis a hétvégén megrendezett hét találkozóból csupán egyen született hazai siker, de ott se sokon múlt a vendég győzelem. Két összecsapás csak a ráadásban dőlt el, míg három találkozón két ponton belül volt a differencia a lefújáskor. Lássuk hogyan alakult a másodosztály nyitófordulója!

Veszprémi ESC - MTK Törökbálint 77-78 (18-23, 16-14, 16-15, 19-17, 8-9) - hosszabbítás után

A meccs előtt két visszavonuló veszprémi kosarast, Bovánovics Miklóst és Mérész Csabát köszöntötték. Érdesség, hogy a törökbálintiak szakvezetője, Molnár István éveken át edzősködött Veszprémben. Megajándékozta korábbi játékosait, s a törökbálintiak is köszöntötték a csukát szögre akasztó kosarasokat. Az ünnepi hangulatnak ezzel vége is lett, bár a hazaiak szerezték az első két kosarat, Bihari és Wehner vezérletével a nyitó szakaszban mégis a  vendégek akarata érvényesült. A második etap amolyan üldözőversenyt hozott, ellépett  5-6 ponttal az Törökbálint, de a Veszprém Szabó és Horváth eredményessége révén mindig felzárkózott. Térfélcsere után is fej-ej mellett haladtak az együttesek, ám mindkét oldalon jöttek a kipontozódások.

A Spiriev, Szarvas, Wehner külső sora jóvoltából úgy tűnt, a végjátékból a vendégek jönnek ki jobban, ám 2 pontos vezetésüknél 26 másodperccel a vége előtt Wehner állhatott a vonalra. A rutinos játékos az első büntetőt ugyan bedobta, de a másodikat kihagyta, a labda pedig Kováts Viktorhoz került, aki a saját térfeléről, az oldalvonal mellől elhajította a labdát, amely a kosárba hullott - hosszabbítás. Ezt a jókora lélektani előnyben lévő hazaiak kezdték jobban, 4 ponttal megugrottak Kovátsék,  ám Szarvas és Wehner rutinja, no meg a fiatal Fülöp ügyes megoldásai révén fordított a Törökbálint. A hazaiak centere, Horváth Roland triplája fokozta az izgalmakat, a drámai meccs végeredményét nem egész 6 másodperccel a vége előtt a 45 percet végigjátszó Wehner állította be, ekkor már mindkét büntetőjét bedobta, s erre már Kovátsnak sem volt válasza.

Veszprém: Kováts (17/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Szabó B. (15 pont, 7 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Horváth R. (14/9 pont, 8 lepattanó)

Törökbálint: Wehner (24/6 pont,7 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz, 8 kiharcolt fault), Szarvas (20/3 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz, 6 eladott labda, 8 kiharcolt fault,) Spiriev (15 pont, 11 lepattanó, 6 kiharcolt fault),  Bihari (11 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)